(100²+98²+96²……+2²)-(99²+97²+9

(100²+98²+96²……+2²)-(99²+97²+95²+……1²)
23时59分59秒 1年前 已收到1个回答 举报

退思轩 幼苗


=100²-99²+98²-97²+……+2²-1²
=(100+99)*(100-99)+(98+97)*(98-97)+……(2+1)*(2-1)
=100+99+98+97+……+2+1
=(100+1)*100/2
=5050


7