简算 100 -98 + 96 - 94 + 92 -90+··········+4-2

小寒寒248 1年前 已收到1个回答 举报

13838010460 花朵


100 -98 + 96 - 94 + 92 -90+··········+4-2=
2(50-49+48-47+.+2-1)=
2(1+1+1+.+1)=
2*25=100.
注:50=2*25.


10