某校有85人参加运动会,49人跳绳,52人踢毽子,38人跑步.17人既跳绳又踢毽,有12人既跳绳又跑步.

某校有85人参加运动会,49人跳绳,52人踢毽子,38人跑步.17人既跳绳又踢毽,有12人既跳绳又跑步.
没有1人三项全参加,问既踢毽子又跑步的有多少人.
装得不像 1年前 已收到4个回答 举报

hgjx614xs266e 花朵


49+52+38-17-12-85
=139-114
=25
即 既跳绳又跑步的有 25人


7

蒹葭33 幼苗


49+52+38-17-12-85=25


1

fengyu0113 幼苗


25人 呵呵


1

老悟空 春芽


49+52+38-17-12-85=25


0