简便计算 9又16分之9÷9

chhb791026 1年前 已收到3个回答 举报

shizhimai 幼苗


9又16分之9÷9
=(9+9/16)÷9
=9÷9+9/16÷9
=1+1/16
=1 又 1/16


6

258wb 幼苗


=(9+9/16)/9
=1+1/16
=17/16


2

whq444 幼苗


用9÷9 x(16分之9÷9 )


1