某盐厂100千克海水可以晒出2.5千克盐.一块盐田一次可以晒出5850吨,可以晒出多少吨?(用比例解)

YWD0824 1年前 已收到2个回答 举报

haip88 幼苗


设可以晒出X吨盐
2.5:100=X:5850
100X=2.5*5850
100X=14625
X=146.25
可以晒出146.25吨盐


8

布真 幼苗


100:(2.5/1000)=5850*1000:X
X=146.25
即146.25吨


2