Aman is 45 years old.His son is 13.ow long ago was his age f

Aman is 45 years old.His son is 13.ow long ago was his age five times his so
xiaozhu885 1年前 已收到3个回答 举报

一塌糊涂之淮南 春芽


5 years ago
40-x=5*(13-x)
x=5
Aman=40
Son=8
40=8*5

1年前 追问

8

xiaozhu885 举报

Aman is 45 years old.His son is 13.ow long ago was his age five times his son's? 这才是完整的题目,

举报 一塌糊涂之淮南

45-x=5*(13-x) 不好意思,上面写错了

xiaozhu885 举报

恩,答案是对的,谢谢,

mm叮咚 幼苗


a man is 45 years old.his son is 13. how long ago was his age five times his son.
five years ago.Aman is 45 years old.His son is 13.ow long ago was his age five times his son's? 这才是完整的题目,是How lon...


2

阳光之珠 幼苗


5 years


2