1/2+1/6+1/12+1/20+1/30+.1/380+1/420=

内外转移 1年前 已收到1个回答 举报

幽子888 幼苗


1/2+1/6+1/12+1/20+1/30+.1/380+1/420
=1-1/2+1/2-1/3+1/3-1/4+1/4-1/5+1/5-1/6+.+1/19-1/20+1/20-1/21
=1-1/21
=20/21


10