1/1*2*3+1/2*3*4+1/3*4*5+.1/11*12*13

鬼夙 1年前 已收到1个回答 举报

sapg2008 幼苗


1/1*2*3+1/2*3*4+1/3*4*5+···+1/11*12*13
=1/2*(1/1*2-1/2*3)+1/2*(1/2*3-1/3*4)+1/2*(1/3*4-1/4*5)+...+1/2*(1/11*12-1/12*13)
=1/2*(1/1*2-1/12*13)
=1/2*77/156
=77/312


7