2/1*2*3+2/2*3*4+……+2/97*98*99+2/98*99*100

飞翔的鹰97 1年前 已收到1个回答 举报

明英 幼苗


2/1*2*3+2/2*3*4+……+2/97*98*99+2/98*99*100=2*2/1*2*2*3+2*3/2*3*3*4+……+2*98/97*98*98*99+2*99/98*99*99*100=1/1*2-1/2*3+1/2*3-1/3*4+1/3*4-1/5*6+……+1/97*98-1/98*99+1/98*99-1/99*100=1/1*2-1/99*100=1/2...


8