How much is 28 divided by 7 plus the prduct of five multipli

How much is 28 divided by 7 plus the prduct of five multiplied by four?
翻译和回答
沙名 1年前 已收到2个回答 举报

传说天边流星 幼苗


28除7加5乘4
24


2

因丑被判无妻徒刑 幼苗


快点好吗?我要交作业!!! 4 * (1/2 - 1/3) = 4* (1/6) = 2/3 4 乘以1/2和1/3 的差是多少


2