1/4+1/28+1/70+1/130+1/208=

3231127 1年前 已收到1个回答 举报

df1654198 幼苗


=1/(1*4)+1/(4*7)+1/(7*10)+1/(10+13)+1/(13*16)
=1/3【(1-1/4)+(1/4‐1/7)+(1/7‐1/10)+(1/10-1/13)+(1/13-1/16)】
=1/3(1-1/16)


9