(四分之一+四)/(x+4*2)=三分之一

可爱KITTY 1年前 已收到1个回答 举报

水果呢呢 幼苗


(1/4 +4)/ (x+4*2)=1/3
1/4 +4=1/3*(x+4*2)
17/4 =1/3 x + 8/3
1/3x=17/4-8/3
1/3x=19/12
x=19/4


2