help me!懂英语和数学的各界人士

help me!懂英语和数学的各界人士
What is it that always coming but never getting to?It's____
A,B,C are three different numbers Add A to B,you get 195,add B to C ,you get 188,add the sum of A and C is193.So A is____B is___
C is____
feilinren 1年前 已收到1个回答 举报

ngy009 花朵


1.Tomorrow always coming but never getting to.
2.(195+188+193)/2=288
A=288-188=100
B=288-193=95
C=288-195=93
加油哦!
(^_^)


5