1.算24点,(正负24都行) 3,4,10,-6 3种;7,3,-3,-7 1种

1.算24点,(正负24都行) 3,4,10,-6 3种;7,3,-3,-7 1种
2.Every monday monring I go to school in my school u_________.
3.The twins have a b________ table in their bedroom.It is very cool.
4.My grandma is sitting in an a_________.
5.There is an old man l_________ in bed.He seems ill.
jjblg 1年前 已收到6个回答 举报

eqefk 幼苗


1、[10-(-6+4)]*3=24
3*(-6)+4-10=-24
-6/3*10-4=-24
2、 uniform
3、big
4、armchair
5、laid


3

rrr℡谭咏麟 幼苗


1:[10-(-6+4)]*3其他不会
2:uniform
3:不会
4:armchair
5:laid


1

秦将后裔 幼苗


24点都不会...
如果太难可以问老师
怎么在数学里有英语的???


1

ikeloewi 幼苗


1:[10-(-6+4)]*3=24或3*(-6)+4-10=-24
2: uniform
3:....不会啊
4:armchair
5:laid
这是初一的么??
我也是初一的 啊


1

by6613618 幼苗


1.(4+10) ÷3×-6
(10-6+4)×3
(10÷3)× -6 -4
2.uniform
3.big
4.armchair
5.lying


1

极地狂猪 幼苗


1.(1)(10-6+4)*3
(2)(10-4)*3+6
(3)3*(-6)+4-10
(4)不知道
2.uniform
3.big
4.armchair
5.laid


0