(1+2)(1+2²)(1+2³)…(1+2³²)=?

者8 1年前 已收到1个回答 举报

dzk999 幼苗


首先:
(1+2)(1+2^2)(1+2^4)(1+2^8)(1+2^16)(1+2^32)
=(2-1)(2+1)(2^2+1)(2^4+1)((2^8+1)(2^16+1)(2^32+1)
=(2^2-1)(2^2+1)(2^4+1)(2^8+1)(2^16+1)(2^32+1)
····
=(2^64-1)


8