8+98+998+9998+99998.

咩咩咩叫 1年前 已收到1个回答 举报

伤怀侠女 幼苗


8+98+998+9998+99998,
=2+2+2+2+98+998+9998+99998,
=(2+98)+(2+998)+(2+9998)+(2+99998),
=100+1000+10000+100000,
=111100.


3