1/2+1/4+1/8+1/16+1/32+1/64= 1+1/2+1/4+1/8+1/16+...+1/512=

高毛毛mimi 1年前 已收到1个回答 举报

8783102 幼苗


1/2+1/4+1/8+1/16+1/32+1/64=1-1/64=63/64
1+1/2+1/4+1/8+1/16+...+1/512=2-1/512=1023/512


8