(1-1/11²)×(1-1/12²)×……×(1-1/99²)=?

3813241 1年前 已收到1个回答 举报

qq414292492 幼苗


(1-1/11²)×(1-1/12²)×……×(1-1/99²)
=(1+1/11)×(1-1/11)×(1+1/12)×(1-1/12)×……×(1+1/99)×(1-1/99)
=12/11×10/11×13/12×11/12×……×100/99×98/99
=10/11×100/99
=1000/1089


5