1.she's a (factory worker).括号里的提问 2.The weather is (sunny an

1.she's a (factory worker).括号里的提问 2.The weather is (sunny and hot) today.括号里的提问
3.甲绳长8分之5米,乙绳长4分之1米,乙绳是甲绳的几分之几?
leoasleo 1年前 已收到1个回答 举报

micky_0539swj 花朵


1、What is she?
2、What's the weather like today?
3、乙是甲=(1/4)/(5/8)=2/5;


3