为什么3^(2-a)等于9/3^a

爱的花瓣勿语 1年前 已收到2个回答 举报

让心风扬 幼苗


3^(2-a)
=(3²)/(3^a)
=9/(3^a)


4

uu爱曾经 幼苗


原式=3^2*3^-a=9/3^a


0