30×4/1-0.6×7.7-60%×0.3【简便运算】

405685892 1年前 已收到1个回答 举报

ly1018 幼苗


30×4/1-0.6×7.7-60%×0.3
=7.5-0.6×(7.7+0.3)
=7.5-0.6×8
=7.5-4.8
=2.7


7