2000×2002[1/2000×2002 1/2001×2002]简便方法

蓝天1698 1年前 已收到1个回答 举报

74589 幼苗


(2001^3-2*2001^2-1999)/(2001^3+2001^2-2002) =[2001^2(2001-2)-1999]/[2001^2(2001+1)-2002] =[2001^2*1999-1999]/[2001^2*2002-2002] =[1999*(2001^2-1)]/[2002*(2001^2-1)] =1999/2002


9