14/15÷(3/7+3/14)

西蝶之古 1年前 已收到1个回答 举报

cba321654987 幼苗


14/15÷(3/7+3/14)
= 14/15 ÷ (6/14 + 3/14)
= 14/15 ÷ 9/14
= 14/15 * 14/9
= 196/ 135


4