put the numbers 1 to 9 in the blanks.you can use every numbe

put the numbers 1 to 9 in the blanks.you can use every number only once
( ) 乘( )=( )乘( )=( )+( )+( )+( )
Joedy7 1年前 已收到3个回答 举报

收砖盖房 春芽


( 3 ) 乘( 6 )=( 2 )乘( 9 )=( 1 )+( 4 )+( 5 )+( 8 )


3

回首蓦然间 幼苗


4*6=3*8=1+2+5+7+9


1

雷蒙得 幼苗


2乘9=3乘6=1+4+5+8


1