英语翻译除了对不起,我不知道还能说什么.看到朋友为难的样子,我实在不知该怎么做了朋友帮了我很多,我不能在这个时候那么决裂

英语翻译
除了对不起,我不知道还能说什么.
看到朋友为难的样子,我实在不知该怎么做了
朋友帮了我很多,我不能在这个时候那么决裂.
请你原谅.
我无法面对你了
血色战歌 1年前 已收到4个回答 举报

only105 幼苗


I don't know what to say besides sorry.
I really don't know what to do after I saw the sad face of my friend.
My friend helped me a lot,I can't be so cruel to him at the moment.
Please forgive me.
I can't face you anymore.


4

水水牧儿 幼苗


I don't know what to say to you except "sorry".
Seeing my friend (朋友是单数还是复数?自己改吧) at a loss, I don't know what I shall do.
My friend has helped me a lot, and I cannot break away from him(女的用her) at this crucial moment.
Please accept my apology.
I cannot face up to you any more.


2

瑞瑞宝宝 幼苗


除了对不起,我不知道还能说什么。
Sorry,I do not know what more I can say.

看到朋友为难的样子,我实在不知该怎么做了
I was absolutely at a loss when see my friend's embarassment;
朋友帮了我很多,我不能在这个时候那么决裂。
The friend...


0

何幸峰 幼苗


5/X-5/(2X)=2
5/(2X)=2
X=5/4=1.25


0