英语IQ题:0,1,2,4,6,9,12,16?What number should replace the quest

英语IQ题:0,1,2,4,6,9,12,16?What number should replace the question mark?
小冰哥哥 1年前 已收到1个回答 举报

香君妞妞 幼苗


20
1*1=1
1*2=2
2*2=4
2*3=6
3*3=9
3*4=12
4*4=16
4*5=20


2