计算题,计算:(2√48-3√27)÷√6(√48+1/4√6)÷27

大海1122 1年前 已收到1个回答 举报

365613320 幼苗


(2√48-3√27)÷√6=(8√3-9√3)÷√6
=-√3÷√6=-√2/2
(√48+1/4√6)÷27=√48/27+√6/108
=(16√3+√6)/108=√3(16+√2)/108


2