x平方-4xy+8y平方-4y+1=0

仲齐 1年前 已收到2个回答 举报

tfh34g 幼苗


解由x平方-4xy+8y平方-4y+1=0
得x²-4xy+4y²+4y²-4y+1=0
即(x²-4xy+4y²)+(4y²-4y+1)=0
即(x-2y)²+(2y-1)²=0
即x-2y=0,2y-1=0
解得x=1,y=1/2


6

434434 果实


x平方-4xy+8y平方-4y+1=0
x平方-4xy+4y平方+4y²-4y+1=0
(x-2y)²+(2y-1)²=0

x-2y=0,2y-1=0
所以
y=1/2
x=2y=2×1/2=1


0