9+99+999+9999 2004+2003-2002-2001+2000+1999-1998-1997…+4+3-2

9+99+999+9999 2004+2003-2002-2001+2000+1999-1998-1997…+4+3-2-1.
ll 1年前 已收到1个回答 举报

清菜萝卜 幼苗


9+99+999+9999 =10-1+100-1+1000-1+10000-1 =11110-3 =11107 2004+2003-2002-2001+2000+1999-1998-1997…+4+3-2-1 =[2004+2003-2002-2001]+[2000+1999-1998-1997]…+[4+3-2-1] =4+4+...+4 =2004


6