The area of a rectangle is 60 cm2.The length of the rectangl

The area of a rectangle is 60 cm2.The length of the rectangle is 12 cm.Determine the perimeter of
中文和解答.
最后是of rectangle
hua312 1年前 已收到1个回答 举报

月清辉 春芽


一个长方形的面积是60平方厘米,长方形的长是12厘米,长方形的周长是多少?
60/12=5,2(5+12)=34


5