智力测试 Why is the letter "A“like 12 o'clock?Because it ix in t

智力测试 Why is the letter "A“like 12 o'clock?Because it ix in the middle of ( )
智力测试 1 Why is the letter "A“like 12 o'clock?Because it is in the middle of ( )
2 what has a bed but never sleeps it's ( )
3 what number comes next in the following series(系列)?9,12,21,48 ( )
4 there are 49 birds and hares.A bird has two legs and a hare has four,there are 100 legs in all.So there are ( )bird(s)and ( )hare(s).
大有作为zxz 1年前 已收到9个回答 举报

66952008 幼苗


1.day
2.a river
3.129
4.48;1


7

fanximinhao 幼苗


day
57
48 1


2

浣月 幼苗


1 Why is the letter "A“like 12 o'clock? Because it is in the middle of ( day ).
2 what has a bed but never sleeps ? it's (river )
3 what number comes next in the following series(系列)?9,12,21,...


2

hj小虫 幼苗


.....as


2

芝华士加冰红茶 幼苗


...as...


2

粗糙石雕 幼苗


a


2

huilu0355 幼苗


1- day
2- a river
3- 129
4- 48;1


2

孬仔 幼苗


1. day
2. flower bed 花床
3. 129
4. 48 birds 1 hares


0

beijqxhy 幼苗


1.a day
2.a river
3.9+3=12 12+9=21 21+27=48 每次所加的数依次是3的n次方, n可为
1, 2,3等,所以答案是129
4.48 birds and one hare


0