写一篇英语作文、、谢啦对“i’m a bit far .i'm not good at PE.I want to be

写一篇英语作文、、谢啦
对“i’m a bit far .i'm not good at PE.I want to be healthier.what should I do "提建议
至少有一句话是用if引导的宾语从句
zjh163 1年前 已收到2个回答 举报

每一天都成 幼苗


I'm a bit fat.I am not good at PE.I want to be healthier.So I turned to my friends,one said:"You can eat healthier,I mean that you can eat less and eat more vegetables.And you can also have a walk after a meal with your friends.” another said that he could help me in such ways as cycling,playing basketball with him but he also stress if I really want to be healthier,I should insist on keeping in a healthy way but not give up halfway.


1

cuilongzhe 幼苗


10-(4+3*(-6))=24
10-(4+(3*(-6)))=24
10-4-3*(-6)=24
(10-4)-3*(-6)=24
10-4-(3*(-6))=24
(10-4)-(3*(-6))=24
(10-4)*3-(-6)=24
((10-4)*3)-(-6)=24
(10+4+(-6))*3=24
((10+4)...


1