人教版七年级下英语练习册同步解析与测评6单元答案,跪求啊

人教版七年级下英语练习册同步解析与测评6单元答案,跪求啊
亲们,帮帮我吧,明天要上课的
秋心 1年前 已收到3个回答 举报

tayloryin 幼苗


我按顺序哦
cold
photos
riding
warm
wind
playing
see
cloud
snowy
swimming
raining
windy
eat
humid
cold
cool
vacation
weather
sunny
谢谢你为我做的某事
遍及全世界
显得酷
拍照
some.others...
on vacation
have a good time
play beath volleyball
watch TV
It's sunny
It's cloudy in Xi'an
It's raining
It's snowing in Beijing
It's windy in Henan
BDCAE
is putting
don't go
is sleeping
are boring
write
is dancing
teathers
are playing
Is
lying
CCBAB BBCBB
How's in heavy
Is snowing raining
How's going
am in
a group of playing in
is having
BCCCB BBBCA
weather
sunny
hot
lying
winter
cool
cold
scarf
windy
snowing
Where
weather like
moment
hot too
cold
summer
weather
many
winter
warm
hot
humid
cool
windy
yellow
cold
snows
sunny
weather
day
sunny
rain
strong
day
night
ice
snow
heavy
CCBAC BCCCA
好了 作文你自己写吧 (*^__^*) 嘻嘻


10

我是ww 幼苗


sectionA
I.1.raining 2.weather 3.cook 4.pretty 5.terrible
II.1sunny 2.cloudly 3.windy 4.snow


1

daisyheimu 幼苗


43页 做一做 (1)答:表中有每天运的吨数和需要的天数这俩种量;它们是相关联的量
(2)300*1=300 150*2=300 100*3=300 75*4=300
(3)答:这个积表示这批货物的总吨数
(4)答:表中相关联的量成反比例;因为每天运的吨数*需要的天数=这批货物的总吨数(一定)所以每天运的吨数和需要的天数成反比例...


0