1 0.2 0.3 0.4 0.5 0.6 0.7…… 0.20 0.21

1 0.2 0.3 0.4 0.5 0.6 0.7…… 0.20 0.21
0.1+0.2+0.3+0.4+0.5+0.6+0.7……0.20+0.21
yx308 1年前 已收到1个回答 举报

迷茫中的1977 幼苗


0.1+0.2+0.3+0.4+0.5+0.6+0.7……0.20+0.21
=(0.1+0.2+...+0.9)+(0.10+0.11+0.12+.+0.21)
=(0.1+0.9)×9÷2+(0.10+0.21)×12÷2
=4.5+1.86
=6.36


1