3吨50千克=______吨4.2小时=______小时______分.

仲夏夜狂想曲 1年前 已收到1个回答 举报

fchf 幼苗


(1)50÷1000=0.05(吨),
3+0.05=3.05(吨),
3吨50千克=3.05吨;
(2)0.2×60=12(分),
4.2小时=4小时12分.
故答案为:3.05;4,12.


3