tell me what you see give me the answer .

lamestu 1年前 已收到4个回答 举报

一帆- 幼苗


12/7x+9/7x=21/7x=3x
I think that you could understand this clearly,the both fractions have the common denominator,the addtion of the two numerators is 21.21/7x=3x.


9

粉丝素被榨干滴 幼苗


=21/7✘=3/✘


2

圣罗兰的nn 幼苗


3x


1

高家兵 幼苗


X÷3


1