4.44÷4 5/8+31/37÷25/111+35/37*4 11/25 巧算

早恋者 1年前 已收到1个回答 举报

1301652 幼苗


4.44÷4又 5/8+31/37÷25/111+35/37*4又 11/25
=111/25×8/37+31/37×111/25+35/37*111/25
=111/25×(8/37+31/37+35/37)
=111/25×2
=8.88


5